Ohjelma

Su, 20.1.2019

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Israel ja Jumalan lupaukset
    Jouko Ruohomäki
    Mikonkatu 2
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, Kaste, SUN-lähetysjuttu
    Raakel Palomäki, Anni Honkanen
    Musiikki: JSound
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 Runosmäen kohtaamispaikka
    Runosmäen nuorisotalo

Ma, 21.1.2019

  • 18:00 Valokuoro - kevätkausi alkaa

Ti, 22.1.2019

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 23.1.2019

  • 19:00 Rukousilta ja ehtoollinen
    Pekka Havupalo, Jesse Hokkanen
    Musiikki: Heidi Riekkinen

To, 24.1.2019

  • 08:00 Rukousaamu

Pe, 25.1.2019

  • 18:00 K7-ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 26.1.2019

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 27.1.2019

  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Jumalan vapaa valinta
    Jouko Ruohomäki
    Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu, Nordblomin perheen tulojuhla
    Markus ja Saara Nordblom, Kristiina Raassina
    Musiikki: Juha ja Albena Lehtiö
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 29.1.2019

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas vähävaraisille

Ke, 30.1.2019

  • 19:00 Rukousilta
    Mikko ja Anke Savolainen

To, 31.1.2019

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön -iltapäivä senioreille
    Musiikissa Joel Hallikainen
    Puhe: Niilo Mäenpää
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaat)

Pe, 1.2.2019

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaat)

La, 2.2.2019

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 3.2.2019

  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Israel ja Jumalan vanhurskaus
    Jouko Ruohomäki
    Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, SUN-juttu
    Pekka Havupalo, Jari Nuutinen
    Musiikki: Antti Hirviniemi & Kylän väkeä
    Tilaisuudessa kerätään erityinen kiitoslahja.
    Kahvitus Peset pois -pääsiäismusikaalin hyväksi

Ti, 5.2.2019

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka-kerho
    Kutoen kaunista, Riikka Alho

Ke, 6.2.2019

  • 19:00 Rukousilta
    Sylvia Peltoniemi ja Silja Kaasalainen

To, 7.2.2019

  • 08:00 Rukousaamu
  • 19:00 Turku rukoilee -ilta Evankeliumintalolla
    Vähä Hämeenkatu 16

Pe, 8.2.2019

  • 18:00 K7-ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 9.2.2019

  • 09:00 Löydä lahjasi -armolahjaseminaari
    Pekka ja Anna-Liisa Heikkilä
    Varaa seminaaria varten koko päivä
    Osallistumismaksu 25 euroa
    Ilm. toimisto[at]turunhelluntaisrk[dot]fi 5.2. mennessä
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 10.2.2019

  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Pelastus on tarkoitettu kaikille
    Jouko Ruohomäki
    Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Antti Hirviniemi, Anke Savolainen
    Musiikki: Silta-kuoro
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 Elämän leipä - tilaisuus Pansion koululla
    Pernontie 29
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 12.2.2019

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 13.2.2019

  • 19:00 Rukousilta
    Musiikki: Choice

To, 14.2.2019

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön -iltapäivä senioreille
  • 18:00 K10 (10-12 -vuotiaat)

Pe, 15.2.2019

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaat)

La, 16.2.2019

  • 17:00 Sovinnon tie -ilta
    Sarigim King´s Kids -ryhmä ja Ruut Ben Yosef kertovat lapsi- ja nuorisotyöstä Israelissa puheen, musiikin, draaman, kuvien ja tanssin keinoin
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 17.2.2019

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Jumala ei ole hylännyt kansaansa
    Jouko Ruohomäki
    Mikonkatu 2
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN LÄHETYS-juttu
    Markku ja Vappu Viljanen, Mikko Savolainen
    Musiikki: Miljoona syytä ylistää
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 Runosmäen kohtaamispaikka
    Runosmäen nuorisotalo

Ti, 19.2.2019

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 20.2.2019

  • 19:00 Rukousilta
    Pekka Havupalo, Raili Rumpu-Simola
    Musiikki: Joona Halonen

To, 21.2.2019

  • 08:30 Rukousaamu

La, 23.2.2019

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 24.2.2019

  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Pakanakansojen pelastuminen
    Jouko Ruohomäki
    Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Ville Anttila, Heimo Hedborg
    Musiikki: Brownit & co
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 26.2.2019

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas vähävaraisille

Ke, 27.2.2019

  • 19:00 Rukousilta
    Ville Anttila ja Mikko Savolainen
    Musiikki: Focus House Band

To, 28.2.2019

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön -iltapäivä senioreille
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaat)

Pe, 1.3.2019

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaat)

La, 2.3.2019

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 3.3.2019

  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Israelin pelastuminen
    Jouko Ruohomäki
    Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Pekka Havupalo, Markus NordblomMusiikki: Silta-kuoro
    Keittolounas ja kahvitarjoilu lapsi- ja perhetyön hyväksi

Ti, 5.3.2019

  • 08:30 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka-kerho
    Vaihtelevasti virkaten, Saara Ekqvist

Ke, 6.3.2019

  • 19:00 Rukousilta

To, 7.3.2019

  • 08:30 Rukousaamu

Pe, 8.3.2019

  • 18:00 K7-ilta (7-9 -vuotiaat)

La, 9.3.2019

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 10.3.2019

  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Kristitty yhteisössään
    Jouko Ruohomäki
    Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Joakim Rantanen, Antti HirviniemiMusiikki: Sarita Hirviniemi ja Heidi Riekkinen
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 Elämän leipä - tilaisuus Pansion koululla
    Pernontie 29
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 12.3.2019

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 13.3.2019

  • 19:00 Rukousilta

To, 14.3.2019

  • 08:30 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön -iltapäivä senioreille
  • 18:00 K10-ilta (10-12 -vuotiaat)

Pe, 15.3.2019

La, 16.3.2019

  • 12:00 Perhekonsertti
    Jukka Salminen
  • 14:00 10-synttärit
    Jukka Salminen
  • 18:00 Saviruukku 40-vuotta konsertti
    Vapaa pääsy
    Käsiohjelma 10€
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 17.3.2019

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:00 Raamattuluokka
    Roomalaiskirje: Kristitty yhteiskunnassa
    Jouko Ruohomäki
    Mikonkatu 2
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu
    Miia YlitaloMusiikki: Choice
  • 13:00 Persiankielinen solu دروازه آسمان
    Pienryhmätila 2
  • 16:00 Runosmäen kohtaamispaikka
    Runosmäen nuorisotalo

Ti, 19.3.2019

  • 08:30 Rukousaamu

Ke, 20.3.2019

  • 19:00 Rukousilta ja ehtoollinen
    Milja-Maria Halonen, Pekka Havupalo
    Musiikki: Veera ja Cody Brown