Ohjelma

Ti, 25.9.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 26.9.2018

  • 19:00 Rukousilta
    Marjut Rantala ja Sanna Kankaanpää
    Musiikki: CHOICE

To, 27.9.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
    Pekka Havupalo
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 28.9.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 29.9.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 30.9.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki. Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus “Rakkaus pohjaton”, SUN-juttu koululaisille
    Henry Hedman, Seppo Lindeman, Pekka Havupalo
    Musiikkiryhmä
  • 12:45 Kahvitauko
  • 13:30 Musiikkijumalanpalvelus “Rakkaus pohjaton”
    Henry Hedman, säestäjänä Pentti Oikarinen, musiikkiryhmä, Seppo Lindeman, Aleksi Grönstrand
  • 15:00 Därvazeje aseman

Ti, 2.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 10:00 Perhekahvila Puistis lastenhoitohuoneessa
  • 18:00 WillaSukka-kerho

    Kuvansiirtoa kankaalle; Ritva Klenberg
    Ota oma käsityö ja villasukat tai sisäkengät mukaan
    Tervetuloa mukaan tekemään käsitöitä mukavassa seurassa!

Ke, 3.10.2018

  • 19:00 Rukousilta
    Kai Laattala

To, 4.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Pe, 5.10.2018

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaille)

La, 6.10.2018

  • 08:00 Kupiluodon syystalkoot
    Aamupala klo 8-9, voi tulla myös myöhemmin
  • 17:00 Israel 70 -vuotisjuhlakonsertti
    Saalem Brass ja Perttu Mathlin
    Järj. Radio DEI ja ICEJ
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 7.10.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Pienryhmätila 2
  • 10:00 Lähetyskahvio
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Pekka Havupalo, Antti Hirviniemi
    Musiikki: Silta-kuoro

Ma, 8.10.2018

Ti, 9.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 10.10.2018

  • 19:00 Turku rukoilee -ilta Hopeseurakunnassa, Tuureporinkatu 10
    Teemu Sormunen & Matti Hernesaho
    Hopesound

To, 11.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu Sinitaivassalissa, Rauhankatu 15 D
  • 08:00 Seurakuntamme rukouspäivä 24/7-viikolla Sinitaivassalissa (8 - 18)
  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
    Luontohetki, Lennart Saari
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 12.10.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 13.10.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 14.10.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Antti Hirviniemi, Jenni Kivinen
    Musiikki: Juha ja Albena Lehtiö
    Käsi kädessä -kahvitus
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group
  • 18:00 Thai-illallinen Thaimaan aktion hyväksi
    Hinta 15€/henkilö
    Lippuja myynnissä jumalanpalvelusten yhteydessä

Ti, 16.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 17.10.2018

  • 19:00 Rukousilta ja ehtoollinen
    Pekka Havupalo, Arto Kemlin ja Thai-aktion tiimi

To, 18.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 19:00 Laulamme yhdessä, soittokunta säestää (alasali)

Pe, 19.10.2018

  • 18:00 ICEJ -tilaisuus
    Pastori Daniel Yahav Tiberiaksesta
    Musiikki: Juha ja Albena Lehtiö

La, 20.10.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 21.10.2018

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Pienryhmätila 2
  • 11:00 Jumalanpalvelus, LähetysSUN-juttu lapsille
    Terttu Viinikkala, Virpi Ouattara
    Rahalahja lähetystyölle
  • 15:00 Därvazeje aseman

Ma, 22.10.2018

  • Seurakuntamme lapsityöntekijöitä mukana Kaakkois-Aasian lähettipäivillä Thaimaassa (22. - 26.10.)
    Muista lastentoimintaa rukouksin!

Ti, 23.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 24.10.2018

  • 19:00 Rukousilta

To, 25.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 Käsi kädessä -ilta
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 26.10.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 27.10.2018

  • Suhteellisen hyvää - parisuhdeleiri Hotelli Linnasmäessä (27. - 28.10.)
    Hinta 190€/120€ majoituksesta riippuen.
    Lisätiedot ja ilmoittautuminen 15.10. mennessä www.turunhelluntaisrk.fi/avioliittoleiri
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 28.10.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Musiikki: Pirjo Tahvanainen, Maarit Laitinen ja Ritva-Kaisa Poutanen
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 30.10.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Hyvän mielen lounas

Ke, 31.10.2018

  • 19:00 Rukousilta

To, 1.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Pe, 2.11.2018

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaille)
  • 19:00 Lähemmäs nuorten tapahtuma

La, 3.11.2018

  • Pyhäinpäivä
  • 15:00 Lähemmäs nuorten tapahtuma

Su, 4.11.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    Pekka Havupalo, Jari Nuutinen
    Musiikki: Silta-kuoro
    Kahvitus lapsi- ja perhetyön hyväksi

Ti, 6.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 WillaSukka-kerho

    Neulahuovutusta pieniin käsitöihin; Outi Anttikoski
    Ota oma käsityö ja villasukat tai sisäkengät mukaan
    Tervetuloa mukaan tekemään käsitöitä mukavassa seurassa!

Ke, 7.11.2018

  • 19:00 Rukousilta

To, 8.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 9.11.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 10.11.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 11.11.2018

  • Isänpäivä
  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus, SUN-juttu lapsille
    RUKOUSPÄIVÄ EUROOPAN PUOLESTA
    Isänpäivä
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group

Ti, 13.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 14.11.2018

  • 19:00 Turku rukoilee -ilta Tuomiokirkossa
    Anna-Liisa ja Pekka Heikkilä, Saara ja Juhana Markkula
    Focus Houseband

To, 15.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Pe, 16.11.2018

  • 18:00 K7 -ilta (7-9 -vuotiaille)

La, 17.11.2018

  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 18.11.2018

  • 10:00 Lähetysmyyjäiset ja kahvio
  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Pienryhmätila 2
  • 11:00 Jumalanpalvelus, LähetysSunjuttu lapsille
    Kai Partti Avainmediasta
    Rahalahja lähetystyölle
  • 15:00 Därvazeje aseman

Ti, 20.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu

Ke, 21.11.2018

  • 19:00 Rukousilta ja ehtoollinen

To, 22.11.2018

  • 08:00 Rukousaamu
  • 12:00 Eläköön iltapäivä senioreille
  • 18:00 K10 -ilta (10-12 -vuotiaille)

Pe, 23.11.2018

  • 19:00 FLOW (13-15 -vuotiaille)

La, 24.11.2018

  • Betlehemin lastenkodin 30-vuotisjuhla
  • 19:00 Suunta nuortenilta

Su, 25.11.2018

  • 10:00 Raamattuluokka: Roomalaiskirje
    Jouko Ruohomäki, Alasali
  • 10:15 Rukoushetki lastenhoitohuoneessa
  • 11:00 Jumalanpalvelus koko perheelle
    VALO-kuoro 10 v.
  • 15:00 Därvazeje aseman
  • 16:00 International Friendship group